PASLANMAZ BORU NEDİR

Terimi Boru ANSI özellikleriyle tarafından belirlenen boyutlarda belirli bir aralığı kapsar. Bu şartname kapsamında olmayan herhangi boyutları tüp vardır. Paslanmaz Çelik Boru boyutları dış çapı ve Program duvar kaplama kalınlığı ASME B36.19 tarafından belirlenir. ANSI B36.19 paslanmaz duvar kalınlıkları bütün bir ‘S’ eki var unutmayın. “S” eki olmayan boyutları karbonlu çelik boru için tasarlanmıştır ANSI B36.10 için vardır. ASTM A409: 

ASTM A312: yüksek sıcaklık ve genel korozif hizmet için tasarlanmıştır Dikişsiz ve düz dikiş kaynaklı östenitik boru. Dolgu metali kaynak sırasında izin verilmiyor. ASTM A358: Elektrik füzyon aşındırıcı ve / veya yüksek sıcaklıklar için östenitik kaynaklı boru. Genellikle 8 inç tek boru kadar bu şartnameye üretilir. Dolgu metal ilavesi kaynak sırasında izin verilir. ASTM A790: Dikişsiz ve düz dikiş gerilme korozyonu çatlamasına direnci üzerinde özel bir vurgu ile, ferritik / östenitik (duplex) genel korozif hizmet için tasarlanmıştır kaynaklı boru. 

  • ASTM A813: Tek-dikiş, tek ya da yüksek sıcaklık ve genel aşındırıcı uygulamalar için östenitik kaynaklı boru ettiniz. ASTM A814: yüksek sıcaklık ve genel korozif hizmet için dikişsiz boru Soğuk çalıştı. Not: ASTM A312, A790 ve A813 imal Kaynaklı borular, kaynak işlemi sırasında dolgu malzemesi NO ilavesi ile bir otomatik işlemle üretilmelidir. Boru işaretler Borunun açık kimliği sürekli dahil olmak üzere, bütün uzunluğu boyunca işaretlenmiş olmalıdır: ~ Nominal Boru Boyutu (Nominal Çap) ~ Programı (Duvar Kalınlığı) ~ Teknik ~ Sınıf ~ Kayıt Yöntemi (Dikişsiz veya Dikişli) ~ Isı Numarası ~ Üreticinin Adı veya Sembol 

Kaynaklı Boru Özellikler

Genellikle ASTM A312 olacak. O ASTM A358 ise daha sonra aşağıda gösterildiği gibi kullanılabilir çeşitli Sınıflar vardır.Sınıf Numarası boru kaynaklı ve ne tahribatsız testler nasıl dikte:

~ Sınıf 1: Boru çift tüm geçiş dolgu metali kullanılan işlemlerin kaynak yapılmalıdır ve radyografik edilecektir.

~ Sınıf 2: Boru çift tüm geçiş dolgu metali kullanılan işlemlerin kaynak yapılmalıdır. Hiçbir radyografi gereklidir.

~ Sınıf 3: Boru dolgu malzemesi kullanılan işlemlerin tek geçişte kaynak edilecek ve radyografik olarak yapılacaktır

~ Sınıf 4: Boru iç yüzeyine maruz kalan kaynak işlemi, dolgu malzemesi ilavesi ve ilavesi olmadan yapılabilir dışında Sınıf 3 ile aynıdır.

~ Sınıf 5: Boru çift tüm geçiş dolgu metali kullanılan işlemlerin kaynak yapılmalıdır ve spot radyografik edilecektir.

Sensitizasyon aşınma direncinin kaybı birincil nedenidir ve temel malzeme ve dolgu malzemesi kimya, hem de kaynak soğutur sıcaklıklardan etkilenir. Krom oksit paslanmaz çelik “paslanmaz” tabakadır. Eğer kaynak ve komşu ısıyla etkilenen alanında karbon seviyelerini yükseltmek, bu krom oksit oluşumunu önler, krom, krom karbürler bağla oluşturur. Bu da paslanmasına izin verir veya çelik amaçlanan korozyon direncine sahip olmayacaktır.

 

Hassasiyet ile mücadele için üç temel yolu vardır: İlk azaltmak veya kaynak uygulaması karbonu ortadan kaldırmak için düşük karbonlu bir taban ve dolgu malzemesi kullanılmasıdır. Karbon bazı uygulamalarda önemli bir alaşım madde olduğu için bu yöntem, ancak her zaman pratik değildir.

 

İkinci sensitizasyonuna sıcaklıklarda kaynak ve ısı etkilenen bölge harcama elverişli süresini en aza indirmek için. Bu aralık kime sorduğunuza bağlı olarak değişecektir, ancak genel bir konsensüs 500 mikronluk ve 800-santigrat derece arasındaki aralığı koyar. Bu sıcaklık bölgesi, kaynak ısı tahakkuk az hasar harcanan zaman kısalıyor. Bu nedenle, kaynak prosedürleri belirlenen maksimum arası geçiş sıcaklıklarına uyması önemlidir. Multi-pass uygulamalarında amaç hızlı soğutma sağlamak için mümkün olan en düşük ısı girişi mümkün ve kaynak olduğunca az geçer kullanmak olmalıdır.

 

Üçüncü krom karbitlerin oluşmasını önlemek üzere özel bir alaşım katkı maddeleri ile dolgu metalleri kullanmaktır. Örneğin, titanyum ve niyobyum dolgu metal içine alaşımlı ve krom ve karbon arasındaki reaksiyonları önlemeye yardımcı olabilir. Bu bileşenler de, bu da yararlı olduğu uygulamalar sınırlayıcı Bu dayanım ve dayanıklılık üzerinde güçlü etkilere sahiptir. Ayrıca, en uzak olan ısıyla etkilenen alanında kaynak, alanların bir fayda sağlamaz.

 

Korozyon Direnci Tespit Gaz Kritik koruyucu

 

Paslanmaz çelik boru ve boru kaynak geleneksel argon geri tasfiye gerektirir. Ekonomik sürüş faktördür kritik olmayan uygulamalarda, nitrojen ek olarak bir tasfiye akımı olarak kullanılabilir, ancak bazı korozyon direnci kurban kaynak kök bazı nitrür bileşiklerinin oluşumuna yol açabilir. Bu, su boruları ve içeriden korozyon riski düşüktür içeride normalde mevcut olmayan büyük sıkıştırılmış hava sistemleri ve hidrolik akışkan sistemler için paslanmaz çelik boru gibi uygulamalarda kabul edilebilir bir trade-off olabilir.

 

Düz argon paslanmaz çelik boru ve boru gaz tungsten ark kaynağı (TIG) için tavsiye edilir. Tel işlemleri için gaz seçimi Koruyucu daha karmaşıktır.

 

Geleneksel olarak, MIG kaynak helyum, argon ve karbon dioksit esaslı argon, karbon dioksit, argon ve oksijen karışımları ve 3 gaz karışımlarının dayanmıştır. Bu karışımlar, genellikle karbon dioksit gaz karışımı, toplam yüzde 5’ten daha az içeren, çoğunlukla argon ya da helyum içerir.Karbondioksit korozyona karşı savunmasız bir duyarlı kaynak yaratarak, ark içinde ayrıştırmak ve kaynak havuzu için karbon katkıda bulunabilir olmasıdır. Kolayca stabil bir ark desteklemediğinden, saf argon MIG süreçlerle kullanılmaz. Karbon dioksit ve oksijen gibi diğer iz bileşenler bu rolü hizmet edebilir. Oksijen çok sıvı birikintisi erimiş kaynak sağlar, çünkü bir argon ve oksijen gaz karışımları, sadece düz konumda kaynak yapılması için kullanılabilir. Tri-Mix koruyucu gaz karışımları olabildiğince Atımlı MIG ile kombinasyon halinde argon / karbon dioksit, her pozisyonda kaynak için kullanılabilir.

 

Paslanmaz çelik kaynağı için özlü teller geleneksel 75/25 yüzde argon / karbondioksit karışımları üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.Akı maddeleri ve kaynak cüruf kaplamanın akılı harekete karışmasını koruyucu gaz tarafından katkıda karbon önlemek aşırı karbon scavenges ve kaynak mevduat girmesini tutar. 304 paslanmaz çelik başarıyla geri tasfiye olmadan Düzenlenmiş Metal Birikimi (RMD ™) işlemini kullanarak kaynak yapılabilir. Bu duplex paslanmaz çelikler için geçerli değildir. Bu argon gibi bir atıl gaz ile temizlenebilir olmalıdır.

 

Kaynak Hazırlama ve Fit-Up Önemi

 

Paslanmaz çelik boru ve boru kaynak üzerine bir tartışma ortak hazırlama konusunda bir tartışma olmadan tamamlanmış değil. Paslanmaz çelik kaynak, normal ziynet geçerlidir: karbon çelik veya alüminyum asla dokunmayın kullanımı adanmış fırçalar, dosya ve öğütücüler. Temizlik kritiktir. Hatta kusurları neden olabilir ve düşük aşınma direnci ve mukavemet yol açabilir, kaynak bağlantısının içine dahil yabancı maddelerin eser elementler. Hem biçim hem de korozyon direnci – – paslanmaz çelik özelliklerini korumak için giriş ısıya karşı çok hassas olduğundan yolu borusu kesilir ve eğimli ayrıca kaynak üzerinde zararlı etkisi olabilir. Fit-up herhangi bir boşluk ya da eksikliği daha fazla dolgu metal eklemek için kaynakçı gerektirir ve etkilenen bölgede ısı birikimine yol aşağı kaynak işlemini yavaşlatabilir. Özellikle sıhhi ve yüksek saflıkta tüp üzerinde, mümkün olduğu kadar mükemmel uyum-up gibi yakın istiyorum.

Isı Giriş Kontrol ve Hız Süreci Evrim Sürücüler

 

Kaynak işlemi kendisi de ısı girişi ve soğutma, ve böylece korozyon direnci ve bozulmasını kontrol etmede çok önemli bir rol oynar. TIG geleneksel paslanmaz çelik boru ve boru kaynak için kullanılır ve ya 6-inç çapında ve zamanlama 10 duvar kalınlığı altında tüp veya boru üzerine son derece yüksek saflıkta uygulamalar için optimum çözüm kalır. Yüksek saflıkta gıda sınıfı paslanmaz çelik için tercih edilen yöntem otojen TIG kare popo kaynak olduğunu. Her hangi bir dolgu malzemesi ilave edilmeden boru birleştirmek için ısıyı azaltın yeteneği korumaya yardımcı olur ve eklenen dolgu metali tarafından yaratılabilir ve bunun için herhangi bir kimyasal değişiklikleri ortadan kaldırır. Bu uygulama genellikle herhangi bir tüp veya boru daha ince 1/8 ‘-in üzerinde çalışır. kalınlığındadır.Boru kalın alır gibi – takviminde 10 40 aralığında – o boruyu konik ve dolgu metali eklemek için gerekli olur. Boru çapından küçük bir tel işlemine geçiş pratik değildir, çünkü doğru TIG kalır – örneğin 2 inç çaplı bir program olarak 80 – kalın duvarlı bazı küçük çaplı borular bulunmaktadır.

 

Darbeli yetenekleri büyük trafo tabanlı makinelerin günlerinden beri büyük ölçüde geliştirilmiş ve ısı girişini aşağı tutmaya yardımcı olduğu gibi bugünün TIG çeviriciler, son derece iyi bu uygulamayı gerçekleştirmek. Eski teknoloji TIG saniyede yaklaşık 20 pals darbe ile sınırlıdır. Böyle Maxstar® 200 olarak yeni TIG inverter teknolojisi, yüksek hızlı DC TIG saniyede 500 atım kadar darbeli verir. Bu aralık kadar darbeli kontrol yeteneğine sahip kaynakçı penetrasyonunu kontrol ve bozulmasını azaltmaya yardımcı, önemli ölçüde ortalama amper ve ısı girişini azaltmak için izin verir. Bu yüksek frekanslarda titreşen, daha fazla penetrasyon elde hızlı hareket ve ısı etkilenen bölge azaltmak için izin, bir yüksek tepe ve düşük arka plan akım arasındaki hızlı darbeli tarafından ark odağı artırır. Testler ikinci artar başına 250 ve 400 darbeler arasında darbe herhangi bir kaynak penetrasyonu ödün vermeden yüzde 35 hız kadar yolculuk olduğunu göstermiştir.

 

MIG Evolve ve kolaylaştırın Paslanmaz Çelik Boru İmalat Süreçleri

 

Hala TIG kök ve ya bir TIG sıcak geçiş gerektiren kalın yüksek saflıkta boru uygulamaları orada kalırken, MIG kök paslanmaz çelik geçer düzenli olarak bazı durumlarda, daha fazla kritik uygulamaları geleneksel TIG ile yapılan, daha az kritik uygulamalarda sertifikalı ve edilmektedir. Bazı uygulamalar bile geri tasfiye gibi PipeWorx boru kaynak sistemi ile mevcut RMD olarak değiştirilmiş bir kısa devre MIG kaynak işlemi ile yapılabilecek bir görece yeni gelişme yardımı olmadan tamamlanacak olan – yüksek saflıkta uygulamalarda yapılması asla rağmen ilaç, yarı iletken ya da gıda işleme gibi duplex paslanmaz çelikler ile. Daha büyük çaplı bir boru üzerinde ortak bir kaynak dizisi, petrol ve gaz işleme kullanılan 12 inçlik programı 40 boru gibi, gibi aynı koruyucu gaz ve tel kullanılarak (bir RMD kök yattı ve sonra bir Pulse MIG geçmek olacaktır TIG sıcak geçmesi için gereğini ortadan kaldırır dolgu ve kapak geçer, için kök paso) veya özlü ark kaynağı (FCAW) süreci.

 

RMD sonra tutarlı bir metal transferi oluşturmak için kaynak akımını azaltır, kaynak sistemi inandığı geleneksel kısa devre MIG üzerinde bir iyileşme sunar ve kısa devresini kontrol eder. Kesin olarak kontrol edilen metal transfer düzgün damlacık birikmesini temin etmektedir ve daha kolay kaynak su birikintisi ve böylece, ısı girişi ve kaynak hızlarını kontrol etmek için yapar.Düz metal aktarma bazı uygulamalarda, kusurlu boru yerleştirmek-up bağışlayıcı ve borunun iç daha tutarlı bir kök oluşturmak takviye, boru parçalarının arasındaki bir büyük-küçük hataları kapatır. Benzer şekilde, koruyucu gaz nispeten kontrollü transferi tarafından rahatsız silahın çıkıyor ve ters oksidasyonu önlemek için kök açıklıktan itti alır. Bu özellik, bazı östenitik paslanmaz uygulamalarda bir destek gaz olmadan süreçleri belgelemek için boru üreticilerin izin verdi – tamamen geri tasfiye büyük borular ile ilişkili önemli bir zaman ve maliyet ortadan kaldırır.

 

RMD da kontrollü metal transfer daha kolay bir-to-kontrol kaynak havuzu için yapar gibi kullanmak için yeni kaynakçılar yetiştirmek oldukça kolaydır.Süreç aynı zamanda bağımsız elektrot sopa-out tutarlı bir yay uzunluğunu korur ve kaynak birikintisine mükemmel bir görünüm sağlar. Yetenekli Kaynakçılar için arama, bu özellikleri birkaç gün hafta aşağı bir tarihsel zor uygulama eğitimi almak.

 

Korozyon direnci ve paslanmaz çelik tarafından sağlanan mekanik özelliklerini korumak için yardımcı – Bu süreç boru imalatçılar parçası haline ekstra ısı koymadan hızını ve verimliliğini artırmak için olanak sağlar. TIG kaynağı ile 3 ila 5 ipm’e karşı dakika (ipm) başına 6 ila 12 inç bu değiştirilmiş kısa devre işlem aralığı ile hızları kaynak. Bu hız artışı, artı TIG sıcak geçmek ortadan kaldırmak ve potansiyel olarak bazı uygulamalarda destek gazı ortadan kaldırmak için yeteneği, zaman ve maliyet önemli tasarruf sağlar.  

RMD ile düşük ısı girişi de diğer MIG süreçleri ile karşılaştırıldığında paslanmaz çelik üzerine bozulma ile yardımcı olur. Çünkü daha düşük ısı girişi ve azaltılmış bozulma oturan biri şimdi tüm yapıyı imal – ısı girişini kontrol etmek için tam montaj için daha sonra bir araya getiren, sonra parçalara montaj ve – Bazı şirketler daha önce modüler idi boru imalat süreçlerini almak için güçlü olmak rapor. Bu işlem önemli ölçüde kolaylaştırır ve çalışma saatlerinin azaltılması, daha hızlı bir şekilde bir araya gelmesini sağlar.

Nihai ürün belirlenen kalite standartları ve amaçlanan korozyona dayanıklı nitelikleri korur olmasını sağlıyor dolgu metalleri, eklem hazırlama, temizlik ve kaynak prosesleri doğru seçimi – bu paslanmaz çelik boru ve boru kaynak için geldiğinde hiçbir voodoo yok. Iyi bilinen işlemlerle ve boru imalatçılar paslanmaz çelik paslanmaya karşı direncini ödün vermeden verimliliği artırmak için olanak tekniklere açılımlar, ancak vardır.

 

Bu makale, yüksek saflıkta gıda ve içecek, ilaç ve petrokimya boru petrol ve gaz uygulamaları için çeşitli uygulamalar için paslanmaz çelik boru ve boru kaynak temellerini kapsayacaktır. Bu temelleri içinde, en iyi uygulamaları ve geliştirilmesi veya istenilen korozyon direncini korurken dükkanda sürücü verimliliğini yardımcı olabilir kurulan yöntemlerine yeni kırışıklıklara sunacak.

 

Bir not olarak: süreçleri sertifikalı kritik uygulamalar uygun sertifika süreçleri geçmeden değiştirilmemelidir. Bu makalede ayrıntılı her süreç kritik uygulamalarda onaylanmıştır ve ileriye kendi kaynak uygulamaları hareket olarak nasıl fikirleri teşvik etmek içindir.

Paslanmaz çelik boru dolgu malzemesi seçilmesi kaynağın özelliklerinin artırılması ve uygulamanın ihtiyaçlarını karşılamada ilgili. Böyle ER308L gibi bir “L” atama ile dolgu metaller, düşük karbonlu paslanmaz alaşımlarının korozyon direnci korumak yardımcı olabilir daha düşük azami karbon içerik sağlamak. Örnek olarak: Eğer standart bir 308 dolgu metali ile bir 304L baz metal kaynak varsa, aslında bu eklemin karbon içeriğini yükseltmek ve korozyon şansını artırmak gerekir. Yüksek saflıkta uygulamalarda – gıda, içecek, ilaç – düşük karbon içeriği korozyon direncini korumak için kritik olduğunu. Tersine, bir “H”, bir işarete sahip bir dolgu metali, özellikle yüksek sıcaklıklarda, daha büyük mukavemet gerektiren uygulamalar için daha yüksek karbon içeriği sağlar. Böyle ER309LSi gibi yüksek silikon seviyeleri ile dolgu metaller, kaynak su birikintisi akışkanlığını artırmak tie-ins artırmak ve daha fazla verimlilik için seyahat hızlarını artırmak.309 serisi dolgu metaller de farklı paslanmaz çeliklerin birleştirme de ve bindirme uygulamalarında özellikle usta vardır.

 

Paslanmaz çeliklerin kaynak yaparken, düşük iz (ya da “serseri”) unsurları ile bir dolgu metali seçmek de önemlidir. Bu dolgu metalleri yapmak için kullanılan hammaddelerin kalıntı unsurlardır. Onlar kalay, antimon, arsenik, fosfor ve kükürt içerir ve korozyon direnci üzerinde güçlü etkileri olabilir.

 

Dolgu Metaller hassaslas¸ma kontrol, Pasolararası Sıcaklık Kontrol

Fun Facts

Paslanmaz Boru Sektörünün Lideri !

0

Projects

0

Clients

0

Members

0

Awards

15 Years Of Experience In The Industry.

Get Your Free

Consulting!

Other Solutions

Paslanmaz Sandviç Panel

Aliquam ultrices venenatis mauris. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et.

Paslanmaz Flanş Ölçüleri

Bir flanş, aynı zamanda, boruya sabitlenmiş zaman, bir plaka veya halka (örneğin, bir dolap flanş) bir borunun ucunda bir kenar oluşturacak şekilde olabilir. Kör bir flanş muhafazası veya bir boru ucunun kapatılması için bir plakadır. Bir flanş eklemi, bağlantı parçaları, parçaların birbirine tespit edilir hangi flanşları vardır boru, bir bağlantıdır.

paslanmaz kör flanş fiyat

Paslanmaz Flanş Fiyatları 304 306 316 316l 316t

Paslanmaz flanş fiyatları değişkenlik gösteriyor (döviz kuru üzerinden), boruya sabitlenmiş paslanmaz sac ve delikleri proje bazında açılmış bir plaka veya halka (örneğin, bir kör flanş) bir borunun ucunda bir kenar oluşturacak şekilde olabilir. Kör bir flanş muhafazası veya bir boru ucunun kapatılması için bir plakadır. Bir paslanmazz flanş eklemi, bağlantı parçaları, parçaların birbirine tespit edilir hangi flanşları vardır boru, bir bağlantıdır.

We help interesting companies create and improve industry products and services through long lasting relationships.