Alüminyum Fiyatları 2020

Heena Iqbal

Küresel alüminyum piyasası 2019 yılının ilk çeyreğinde düşüş gerçekleştirdi ve alüminyum fiyatı (LME) Londra Metal Borsası baskı altında kaldı. Bu çoğunlukla aşağıdaki faktörler: BİZE olumsuz etkileri-Çin ticari savaşları ve gerginlikleri tahrik, yaptırımların ABD hükümeti, 2018 diğerleri arasında beklenen alüminyum için büyük bir küresel açığının makro belirsizlik ve doygunluk tarafından Rusal kaldırma oldu.

Alüminyum Fiyatları 2019

LME alüminyum fiyatlarının 2018 sonundan itibaren düşüş eğilimi başlamış ve bugüne kadar devam etti. 2019 ilk üç ay için ortalama LME fiyatı BİZE ton başına$ 1859 durdu, ortalama fiyat BİZE ton başına$ 1417 dururken 2018 ilk üç ayda %14 oranında düştü.

384 640

(LME) Londra Metal Borsası alüminyum fiyatı Ocak ayında Hydro tam kapasiteye hafta veya ay içinde Alunorte alumina rafinerisi getirmeyi amaçlayan haberlerde reddetti. LME alüminyum fiyatı en düşük Q1 ton başına$ 1775.5 BİZE 14 Ocak 2019 kapalı. Alüminyum dökümcü onun siber-saldırı gücü olan Norveç Hidro bildirdi sonra ama LME de alüminyum fiyatı düzeltilmesi Mart ayı sonlarında başladı. Ton başına BİZDEN ayın en yüksek$1946, üç sıçradı ve BİZE de ton başına$1940 sona erdi önce.

640

Yavaş yukarı hareketi bir aylık görmek olsak, alüminyum fiyat düşüş eğilimi 2019 yılının ikinci çeyreğinde devam etmek için, Çin ve ABD arasında olası bir anlaşma ihtimaline rağmen yüksektir. Geri besleme geliyor Çin’de dökümcü yeniden açılması ve Rusal bir bol kaynağı gösteren diğer nedenler vardır. Alunorte üretim ambargo kaldırıldı olarak, önümüzdeki aylarda alumina itibaren en az maliyet destek olacaktır.

Küresel alüminyum üretimi:

Çin dışındaki dünya alüminyum üretimi 2019 yılının ilk çeyreğinde 6.86 milyon ton, %1,3 çeyrek aşağı-at-çeyrek üzerinde durdu. 2019 yılının ilk çeyreğinde Çin’de birincil alüminyum üretimi 8.63 milyon tona ulaşmıştır. Bu durgun pazar ve kapasite kesintileri nedeniyle %1,2 yıllık bazda düştü.

Çin’in üretim hacmi dış 2019 yılının ikinci çeyreğinde Orta Doğu ve Rusya, ABD ve alüminyum kapasite artışı kapasite yeniden büyümeye muhtemeldir, Rusal tahmini.

Alüminyum tüketimi:

Çin dışındaki alüminyum tüketimi 7.38 milyon ton Q1 2019 yılında gerçekleşti, %1.5 Yıllık bazda arttı. Avrupa’da tüketimi biraz 2.36 milyon tona yükseldi. Kuzey Amerika’da talep %1.5 1.73 milyon tona yükseldi. Çin’de, alüminyum talebi %1,5 söz konusu dönemde özellikler milyon tona ulaştı. Rusya’nın Rusal 2019 yılında toplam talep artışı %3 Yıllık geçici olmasını bekler.

Stok durumu:

LME depolarında alüminyum stoklar 1. 074 bin ton olarak 2019 yılının ilk çeyreğinde durdu, 200 bin tonluk bir düşüş. LME canlı emri 723 bin ton seviyesinde kalır.

Shanghai Metaller Piyasası istatistikleri, Çin’de sekiz tüketim alanları arasında sosyal stoklar birincil alüminyum, SHFE garanti dahil, göre, 28 Mart Perşembe günü itibariyle 1.678 milyon ton geldi. Vergi kesintileri ve tüketim kurtarma satın takviye ve birincil alüminyum stokları indirdi.

blog için stok

LME de alüminyum fiyat Nisan ve Mayıs aylarında zayıf seyrini sürdürmüştür. LME alüminyum 2 Mayıs günü ton başına$ 1775.50 BİZE en fazla iki yıl içinde en düşük çarptı.

Alüminyum fiyat zaten alüminyum ve Kanada ve Meksika çelik ithalatında tarife kaldırmak için bir anlaşma ABD sonra bir düşüş yaşadı. Hidro Kanada ve Meksika üzerinde tarife Alunorte alumina rafinerisi ve kaldırılması üzerindeki ambargonun kaldırılması alüminyum fiyatlarının önümüzdeki çeyreğinde nasıl performans belirleyecek. Albras alüminyum Fabrikası tam kapasite 2019 yılının ikinci yarısında üretmesi bekleniyor. Rusal yaptırımları kaldırdı ABD beri müşteri için alüminyum tedarik muhtemeldir. Tüm bu faktörler önümüzdeki aylarda alüminyum fiyatları üzerinde bir etkisi olması bekleniyor.

Shopping Cart