Onlar Hakkında Bilmeniz Gereken Sac Metal Ve Tüm

[ad_1]

Sacların birçok endüstride uygulama, gıda sanayi sürecine kadar. Nedeniyle özellikleri, sac çeşitli ürünler üretmek için ideal metali temsil eder. Ne sayfası bu arzu edilen bir malzeme metaller kılan özellikler nelerdir?

Bugün sektöründe sac metal ve önemi

Sac antik çağlardan beri kullanılmaktadır. Başlangıçta, üretilen oldu ilkel teknikler bu su ile güçlendirilmiş el-fed cop dahil. Bugün, ileri üretim teknikleri kullanılan, farklı aralıklar ile silindirler vasıtasıyla metal blok haddeleme dahil olmak üzere.

Ayrılabilir bu işleme yöntemi ile farklı kalınlıklarda plakalar üretilebilir:

  • İnce sac metaller – 1 mm kalınlığında
  • İnce metal levhalar. – 2,75 1 mm kalınlığında
  • Orta metal levhalar. – 4,75 3 mm Kalınlık
  • Kalın sacların – 5 ila 60 mm kalınlığında

Günlük neredeyse tüm evlerde kullanılan en ünlü sac biridir alüminyum folyo. Buna ek olarak, en popüler sac metal altın yaprakları kimin bant genişliği sadece etrafında mm kalınlığında olabilir.

Sac türleri

Bugün farklı sektörlerde uygulama bulmak sacların birçok farklı türleri vardır. Genel olarak, sac ayrılabilir:

  • İnşaat çarşaf
  • (Tabak)gemi çarşaf
  • (Tabak)araba sayfaları
  • Kömür çarşaf
  • Dönüşüm sayfa
  • Yaprak diğer türleri

Sözü edilen bölüm için ayrıca sac de inşaat açısından gözlenen şekli yani. Böylece, örneğin, günümüzde bulabiliriz kaburgalı yaprak öncelikle çatı içindir. Ayrıca, yumuşak, bükülmüş veya oluklu levha ayrıca uygulanabilir.

Yaprak ayrıca üretildikleri şekline göre ayrılabilir, yani işlenmiş. Bu bölünme göre Tavlı yaprak, yumuşak ve sert yaprak gibi normalize yaprak vardır.

Metal levha işleme

Özelliklerine bağlı olarak, sac işlenebilir çok farklı şekillerde. Birlikte lazer kesimen ekonomik kesim tekniklerinden biri olarak biri olarak, plazma ve oksijenli yakıt gazla kesme ayrıca piyasada sunulmaktadır.

Ancak, lazer ile kesim yaparken dikkat etmelisiniz ne olur yansıma bu lazer kesici zarar verebilir.

Kesilmiş olmasının yanı sıra, çoğu zaman ihtiyaç vardır sac bükme. Bu tip tedavi yoluyla yapılır özel bıçaklar veya presler hangi plastik deformasyon ile belirli bir basınç altında istenilen ve gerekli şekline göre bir sayfalık form.

Sanayi levha uygulama

Yaprak sektöründe çeşitli ürünlerin üretiminde kullanılır başlatılmasını kutular gıda sektöründe üretim çeşitli makine parçaları.

Buna ek olarak, yaprak yapılmış paslanmaz çelik proses endüstrisi, inşaat malzemeleri talepleri son derece büyük sanayi ıe kullanılır.

Sanayide kullanılan en önemli metal levhalar biridir beyaz (çelik) levha. Beyaz sac soğuk haddeleme ile elde edilir ve veren 0,01 mm kalınlığında kalay ile kaplanır direnç.


Bu yazıyı paylaşın:

[ad_2]

Shopping Cart