Yansıtıcı metal lazer kesim

[ad_1]

Yansıtıcı metal lazer kesim objektif sisteminin Olası hasar nedeniyle özel bakım ile erişilebilir. Bu nedenle, o kesim hassasiyeti ortadan yok olan özel sistemleri ve Teknikleri geliştirilmiştir. Bu teknikler nedir?

Yansıtıcı metal lazer kesim

Uygulamada kimi zaman şirketler kesme lazer karşılaşma yüksek yansıtıcı gibi metaller alüminyum. Bu metallerin kesim lazer kesici özel dikkat ve hazırlık gerektirir. Yani, nedeniyle zımpara yüzeyin hazırlanması, lazer lens zarar verebilir metaller, dikkatsiz kesme veya olmayan refleksif özellikleri. Alüminyum, lazer kesim için ayrıca paslanmaz çelik bu daha da büyük bir sorun olabilir parlatma tarafından işlenir.

Neden herhangi bir kesme zorluklar vardır?

Co2 lazer kesme prensibine göre işlev lazer ışını yönlendirerek kesme malzeme küçük bir yüzey üzerinde aynalar ve lensler ile. Lazer ışını aslında bir olduğunu yüksek güçlü ışık demetimetal yansımalı özellikleri lazer ışını reddedilmesine neden olabilir. Bu durumda, tersine lazer ışını ile girer lazer kesici kafa hasara neden olabilecek lens ve ayna sistemi.

Yansıtıcı metal lazer kesim bir sorun olabilir

Yansıtıcı metal lazer kesim bir sorun olabilir

Lazer ışını potansiyel reddini önlemek amacıyla, bazı eylemler gereklidir. Yansıtıcı metal lazer ışınını emen bir katman veya bir cihaz ile kaplı olmalıdır. Kesim için bu yaklaşım, kesim kalitesi ve hassasiyeti etkilemez, ve lazer kesici yıkımdan korunur.

Ayrıca yukarıda bahsedilen işleme, en modern lazer kesme makineleri bir hayata gel Kendini Koruma Sistemi. Lazer kesici aşağı lazer ışını yansıma kapanır durumda ve böylece bu sistemi tahrip lens önler. Tüm sistemi prensibine göre çalışır radyasyon ölçümyani keserken izleme. Ancak, teknolojinin ilerlemesi bu tür olaylar dayanıklı lazer kesiciler geliştirdi ve bunlar fiber lazerler.

Fiber lazer kesici

Bugün, standart CO2 lazer kesiciler ek olarak, ne zaman gelir lazer metal kesim fiber lazer kullanımı da uygulanmaktadır. Fiber lazer teknolojisi CO2 lazerlere göre çok daha üstün performans sağlayan en son kesim teknikleri biridir.

Lazer metal kesici – Bystar Fiber

Lazer metal kesici – Bystar Fiber

Fiber lazerler kullanın fiber optik bu lazer ışını kılavuzu, onun yerine karmaşık bir ayna sistemi kullanarak. Bu tip CO2 lazer yansıtıcı metal lazer kesim için etkili bir alternatif en hızlı ve en maliyet.

Fiber lazer kesici ek olarak, yansıtıcı Metaller için kullanılan bir tekniktir su jeti kesim. Bunun temel sebebi fiber lazer metal 5 daha büyük milimetre kalınlığında etkinliğini kaybediyor olması.

Yansıtıcı metaller listesi

Tablo kesmek için tüm yansıtıcı metaller ve önerileri bir listesini verir.

MetalKalınlık (mm)Teknik kesim
Alüminyum10Fiber lazer
10 – 15CO2 lazer
15’den fazlaSu jeti kesim
Pirinç10Fiber lazer
10 – 15CO2 lazer
15’den fazlaSu jeti kesim
Bakır10Fiber lazer
10 – 15CO2 lazer
15’den fazlaSu jeti kesim
Bronz10Fiber lazer
10 – 15CO2 lazer
15’den fazlaSu jeti kesim
Titanyum8Fiber lazer
8’den daha fazlaSu jeti kesim
Gümüş5Fiber lazer
5’ten fazlaSu jeti kesim
Altın5Fiber lazer
5’ten fazlaSu jeti kesim

Bu yazıyı paylaşın:

[ad_2]

Shopping Cart